بیمه ایران

 ZW5hbWFkLmly صدورآنلاین بیمه نامه درایام تعطیل :09121268394

بیمه آنلاین نمایندگی بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر چیست و انواع آن

چاپ

بیمه عمر ایران چیست و انواع آن

بیمه عمر ایران و بیمه سرمایه گذاری چیست و انواع آن را نام ببرید؟

سوالی که برای اکثر مراجعه کنندگان به سایت بیمه آنلاین خطور می کند این است که بیمه عمر چیست و انواع بیمه عمر ایران چه تفاوتهایی باهم دارند؟

 بطور کلی بیمه های عمر (( بیمه عمر ایران )) دو نوعند:

 بیمه عمر مختلط با ماهیت پس اندازی

بیمه عمر به شرط فوتبیمه عمر ایران وانواع بیمه عمر و سرمایه گزاری


بیمه عمر مختلط یا عمرو سرمایه گذاری چیست ؟

توجه داشته باشید اگر جایی درباره بیمه عمر مختلط ((بیمه عمر بیمه ایران)) مطلبی شنیده اید و یا مطالعه کرده اید ، احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد شاهد اصطلاحاتی به ظاهر پیچیده هستید و یا با ابهاماتی در این زمینه روبرو شده اید .بیمه آنلاین بعنوان مرجع تخصصی بیمه عمر و پس انداز یا سرمایه گزاری در این چند سطر قصد دارد به زبان ساده بیمه عمر و سرمایه گذاری را معرفی کند تا بتواند در جهت انتخاب بهترین سرمایه گزاری و بهترین پوشش بیمه عمرخدمتی به شما دوست عزیز ارائه دهد .

معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری :

1_ اصطلاحات رایج بیمه عمر و سرمایه گذاری :

بیمه گر

بیمه گزار

بیمه شده

استفاده کننده

هر شخص میتواند این بیمه نامه را برای خودش و یا افراد خانواده اش تهیه کند .به این شخص که پرداخت حق بیمه بعهده اوست بیمه گذار می گویند (به زبان ساده یعنی کسی که اقساط حق بیمه را پرداخت میکند ) .

در صورتی که بیمه گذار برای خودش بیمه نامه تهیه کند ، بیمه شده و بیمه گذار خود شخص هستند و اگر بطور مثال برای فرزندش بیمه نامه تهیه کند ، فرزند او "بیمه شده" میباشد .

اگر شما ازشرکت سهامی بیمه ایران ، بیمه نامه تهیه کنید بیمه ایران بعنوان ارائه دهنده پوشش های بیمه ، "بیمه گر" نامیده میشود.بیمه گزار یا بیمه شده می توانند در صورت فوت یا حیات خودرا به نفع دیگری بیمه نمایند به این شخص استفاده کننده می گویند.

به همین سادگی  شما با اصطلاحات " بیمه گذار " ، "بیمه شده " و " بیمه گر"و " استفاده کننده" آشنا شدید.

2-انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر سپاس

بیمه عمر مان

بیمه جامع زندگی

بیمه عمر کودک و نوجوان

بیمه عمر  پس انداز

بیمه جهیزیه

بیمه مهریه

3_ بیمه عمر و سرمایه گذاری و پس انداز مان ایران چیست ؟

بیمه عمر مان بیمه ایران چیستبیمه عمر و سرمایه گذاری از ترکیب دو بخش پوشش های بیمه ای و قسمت خدمات سرمایه گذاری تشکیل شده است . که به شرح این دو قسمت به صورت مجزا میپردازیم :
بخش پوشش های بیمه ای :
در این قسمت ، ابتدا شخص ، مبلغی تعین می کند که این مبلغ در صورت فوت وی به هر علت حتی فوت طبیعی ، فوت بر اثر بیماری ، حادثه ، زلزله ، تصادف رانندگی و ... به بازماندگان پرداخت می شود . این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و ... پرداخت میشود . این مبلغ در اصطلاح "سرمایه فوت" نامیده میشود . ( این سرمایه تا سقف 2.000.000.000 ریال قابل ارائه است ) همچنین انتخاب بازماندگان ( که در بیمه نامه به عنوان ذینفعان یا استفاده کنندگان مشخص می شود) در اختیار بیمه گذار میباشد . بطور مثال شخص میتواند فرزند 2 ساله خود ، مادر ، خواهر ، همسر و ... را بعنوان استفاده کننده معرفی نماید .
پوشش های اضافی بیمه عمر :
یک امکان مفید و جالب و از ویژگی های جذاب کننده بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های اضافی بیمه عمر می باشد که در این بیمه نامه قابل خرید هستند (الزامی نیستند) . تعدادی از این پوشش ها را به طور مختصر شرح میدهیم .

پوشش فوت بر اثر حادثه : در صورتی که این پوشش انتخاب شده باشد و بیمه شده بر اثر حادثه فوت شود ، علاوه بر اینکه بازماندگان کل سرمایه فوت را دریافت میکنند ، تا 3 برابر این مبلغ را هم به عنوان سرمایه فوت بر اثر حادثه دریافت می کنند . به طور مثال : بیمه شده ای پوشش بیمه عمر با سرمایه فوت 500 میلیون ریال و پوشش فوت بر اثر حادثه به میزان یک ملیارد ریال خریده است و فقط یک قسط حق بیمه پرداخت کرده باشد . در صورتیکه در اثر حادثه ای ( مانند تصادف رانندگی) فوت نماید ، بازماندگان 500 میلیون ریال بعلاوه یک ملیارد ریال و جمعا معادل یک ملیارد و پانصد میلیون ریال دریافت میکنند .که به نسبت حق بیمه بسیار کم پرداختی پوشش بیمه ای قابل توجهی میباشد . ( این پوشش تا سقف 2.000.000.000 ریال قابل ارائه است )

پوشش امراض خاص : این پوشش هم از ویژگی های منحصر بفرد بیمه عمر و سرمایه گذاری است ، با خرید این پوشش بیمه شده در صورتی که پس از گذشت سه ماه ( به عنوان دوره انتظار) از صدور بیمه نامه دچار یکی از امراض صعب العلاج مانند : سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی قلب باز ، انواع سرطان ها و نیاز به پیوند اعضاء ( کلیه ، کبد و ... ) گردد ، کل هزینه های درمانی به بیمه شده پرداخت میشود . ( این پوشش تا سقف 200 میلیون ریال قابل ارائه است )
در بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های مفید دیگری مانند پوشش نقص عضو و پوشش معافیت از پرداخت اقساط حق بیمه تا روز پایان قرارداد ! نیز قابل تهیه هستند که در مقالات بعدی توضیح بیشتری ارائه خواهدشد .
در قسمت اول پوشش های بیمه ای ( بیمه عمر ) توضیح داده شد ، حال در قسمت دوم به بررسی خدمات سرمایه گذاری در این پوشش بیمه ای میپردازیم

2_ خدمات سرمایه گذاری :

بیمه عمر ایران پوشش سرمایه گزاری
در بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر اینکه پوشش های بیمه ای از پرداخت اولین قسط حق بیمه شروع میشوند ، از همان ابتدا نیز بر پس انداز هایی که توسط بیمه گذاران به عنوان قسط حق بیمه پرداخت می شود سود تضمینی ، به صورت بهره مرکب و روزشمار تعلق میگیرد و پس از پایان دوره بیمه نامه ( که به دلخواه شما میتواند بین 5 الی 30 سال باشد ) کل مبلغ پس انداز شده به همراه سود بهره مرکب آن به بیمه گذار پرداخت میشود ( به زبان ساده کل پولی که از ابتدا تا انتها جمع شده + سود بهره مرکب و روز شمار آن !) در حقیقت این سرمایه گذاری حاصل جمع آوری پس انداز های ماست با این تفاوت که به این پس اندازها از ابتدای سرمایه گذاری سود ویژه تعلق میگیرد .
نکته مهم : بیمه عمر و سرمایه گذاری یا سپرده گذاری در بانک ؟
تفاوت این سرمایه گذاری با سپرده گذاری در بانک در دو جنبه مهم قابل اشاره است اول اینکه سپرده گذاری در بانک نیاز به سرمایه قابل توجه و کلان در ابتدای سرمایه گذاری دارد . در صورتیکه این سرمایه ، در بیمه های عمر و سرمایه گذاری با جمع آوری پس انداز های کوچک شکل میگیرد و سود تضمینی و بهره مرکب هم به آن تعلق میگیرد و دوم اینکه پس از پرداخت اولین قسط ، بیمه شده تحت پوشش های بیمه ای قرار میگیرد .
مثال :
به طور مثال یک شخص 20 ساله قصد تهیه بیمه نامه عمر مان یا بیمه  سرمایه گذاری به مدت 25 سال و افزایش 10 درصدی حق بیمه و سرمایه فوت را دارد و این شخص با پرداختی سالیانه 900 هزار تومان در مدت 25 سال این مزایا را دریافت میکند
توجه : شما در اینصورت فقط کافیست روزانه تقریبا  3300 تومان پس انداز کنید !

پوشش های بیمه ای دریافتی :
ا- سرمایه فوت به هر علت از 20 میلیون تومان (سال اول ) تا 100 میلیون تومان 

2- سرمایه فوت بر اثر حادثه از 60 میلیون تومان (سال اول) تا 100 میلیون تومان

3- سرمایه هزینه پزشکی امراض خاص از 6 میلیون تومان (سال اول) تا 20 میلیون تومان

حاصل سرمایه گذاری این بیمه نامه :

امکان دریافت وام بدون ضامن – بدون وثیقه - بعد از پایان سال دوم !

استثنائات بیمه عمر و سرمایه گذاری:

بطور کلی استثنائات در بیمه عمر و سرمایه گذاری در دو بخش است که اولی در شرایط عمومی عمر و سرمایه گذاریست ، که در همه بیمه های عمر و سرمایه گذاری یکسان است و دیگری برای هر نوع بیمه نامه متفاوت است مثلا استثنائات پوشش های تکمیلی عمر سپاس مربوط به این بیمه نامه است و شرایط درمان ، بیماریهای خاص و سرطان در بیمه های مختلط ممکن است در هر بیمه نامه متفاوت باشد.در نتیجه در این قسمت اشاره ای کوتاه به استثنائات مشترک در همه بیمه نامه های مختلط عمر ایران می نماییم:

یک پیشنهاد ساده : همین الان با کارشناسان بیمه عمر و  سرمایه گذاری بیمه آنلاین تماس بگیرید

منبع : سایت بیمه آنلاین دات کام – نویسنده : سید عباس علوی لواسانی

دانلود فورم پیشنهاد بیمه عمر مان بیمه ایراندانلود فورم پیشنهاد بیمه عمر مان بیمه ایران

برای مشاوره آنلاین و سفارش اینترنتی بیمه عمر و سرمایه گذاری مان خود اینجا را کلیک کنید

بیمه عمر مان بیمه ایران

 

 

بیمه عمر بیمه عمر مان بیمه عمر مان ایران بیمه عمر ایران بیمه عمر بیمه ایران دانلود فورم پیشنهاد بیمه عمر مان بیمه ایران فورم پیشنهاد بیمه عمر مان بیمه ایران پیشنهاد بیمه عمر مان بیمه ایران